חיסכון מים

 

 

10 עצות שימושיות לחיסכון במים במשק הבית:

שימוש נכון של מים במשק הבית יכול לחסוך כמויות גדולות של מים. כדי ליעל את השימוש ולחסוך במים יש לנקוט במספר צעדים חשובים ולהתייעץ עם אנשי מקצוע מומחים. להלן 10 עצות שימושיות לחיסכון במים בגינה. 

 

  1.  התקינו וסת או מגביל ספיקה (חסכם) עם התו הכחול על ברזי המטבח, האמבטיה והמקלחת. החסכם קל להתקנה, מקטין את כמות המים מבלי לפגוע בנוחות המשתמש וחוסך כשליש מכמות המים. 
  2.  סגרו את הברזים בזמן שימוש, לדוגמה, סגרו את הברז בזמן צחצוח השיניים והסיבון במקלחת וצמצמו את זמן פתיחת הברז במהלך שטיפת הכלים. 
  3.  הפעילו את מדיח הכלים רק כשהוא מלא. 
  4.  הפעילו את מכונת הכביסה רק כשהיא מלאה. 
  5.  התקינו בשירותים מכל הדחה דו כמותי המאפשר גם חצי הדחה. בכל הדחה מלאה יורדים 9 ליטר מים, ושימוש במכל הדחה דו כמותי חוסך כ - 18 ליטר מים לנפש ליום, המהווים 12% מהצריכה היומית שלנו. במקרה של שיפוץ, בקשו להתקין את מכלי ההדחה החדשים, המשתמשים ב-6 ליטר להדחה מלאה ו-3 ליטר לחצי הדחה. 
  6. בדקו שבאסלת השירותים אין דליפה. נזילה ממכל ההדחה היא תקלה שכיחה ולעתים בלתי מורגשת. התיקון פשוט מאוד ומצריך החלפת אטם בתחתית מיכל ההדחה. ניתן לבדוק האם קיימת נזילה ע”י הנחת נייר טואלט בדופן יציאת המים. במידה והנייר נרטב, יש להחליף את האטם. 
  7.  בדקו נזילות בדירה ובגינה. לצורך הבדיקה, סוגרים את כל הברזים בדירה ובגינה ומסתכלים על מד המים. אם יש תנועה במד המים, סימן שיש נזילה ומומלץ להיוועץ בבעל מקצוע. 
  8.  הימנעו מברזים דולפים. טפטוף מברז דולף מבזבז כמויות גדולות של מים מבלי להרגיש. 
  9.  שטפו את המכונית בעזרת דלי. שטיפת הרכב בעזרת צינור בזבזנית ואסורה על פי חוק
  10. נצלו את המים המטפטפים מצנרת הניקוז של המזגנים להשקיית עציצים, אדניות וגינות.

למידע נוסף על חסכון בתחומים נוספים >>
 

מידע לתושב